هادی مقدم‌دوست با عطرآلود به جشنواره فیلم فجر می‌رود

فیلم‌سینمایی عطرآلود به کارگردانی هادی‌ مقدم‌دوست و تهیه‌کنندگی یوسف منصوری، که اوایل امسال تولید خود را آغاز کرده بود، آماده نمایش شد. مقدم‌دوست پس از ۷ سال، سومین فیلم سینمایی خود را با نام عطرآلود به تهیه‌کنندگی یوسف منصوری و محصول سازمان سینمایی سوره، آماده نمایش کرده تا احتمالاً برای نخستین بار در چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رونمایی شود. همزمان با اعلام این خبر، نخستین تصاویر از نقش‌آفرینی مصطفی‌زمانی و هدی زین‌العابدین به‌عنوان زوج هنری این پروژه منتشر شد. عطرآلود به قلم حسین حسنی یک ملودرام عاشقانه با ترکیبی از رنج،ترس و وجدان‌است که در ادامه سینمای انسانی مقدم‌دوست، چالش‌های یک زوج خوشبخت را در مسیر استحکام زندگیشان تصویر می‌کند. 

همچنین برای نخستین بار لیست کامل بازیگران این فیلم معرفی شــدند که در کنار مصطفی زمانی و هدی زینالعابدین، کوروش تهامی، همایون ارشــادی، حسام محمودی، سودابه بیضایی و شهروز ابراهیمی نیز در این اثر ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان عطرآلود آمده است: فهم و درک فرصت کوتاه زندگی، علی را که استعداد خوبی در عطرسازی‌دارد و در آستانه پدر شدن است با چالش‌های جدیدی مواجه می‌کند؛ او در فرصت کوتاه باید تمام کارهای باقیمانده‌اش را به سـرانجام برسـاند.... 

هادی مقدم‌دوست با ســاخت یکی از اپیزودهای فیلم هیهات در جشنواره سی‌وچهارم فجر حضور داشت. این فیلم‌ساز به دلیل ساخت سـریال سرباز که رمضان سال ۱۳۹۹ از تلویزیون پخش شد و چندان هم مورد توجه قرار نگرفت، مدتی از سینما دور مانده بود که امسال با عطرآلود دوباره در جشنواره حضور دارد.او پیش از اینها سر به مهر را با بازی لیلا حاتمی کارگردانی کرده بود. مقدم‌دوست سال‌‌ها به‌عنوان فیلمنامه‌نویس و مشـاور در کنار نعمت‌الله حضور داشت که چند سال است به همراهی با او پایان داده،هریک به‌طور مستقل راه خود را در سینما پیش گرفته‌اند. برخی از گزارش‌ها حکایت از این دارد که مقدم‌دوست فیلم دیگری درباره سردار همدانی را با تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی کارگردانی کرده که حضور این فیلم در جشنواره امسال هم‌محتمل است. هنوز خبری درباره حضور این فیلم در جشنواره منتشر نشده و تنها شنیده‌ها حاکی از حضور دو فیلم این فیلمساز در جشنواره است.