حسین طائب رفت و محمد کاظمی رئیس سازمان اطلاعات سپاه شد

رئیس سازمان اطلاعات سپاه تغییر کرد. سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با اعلام این خبر تاکید کرده بود که با حکم سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار «محمد کاظمی» به سمت «رئیس سازمان اطلاعات سپاه» منصوب شد و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین طائب رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه نیز با حکم سرلشکر حسین سلامی به سمت «مشاور فرمانده‌کل سپاه» منصوب گردید.
سردار شریف همچنین گفته است که «رئیس جدید سازمان اطلاعات سپاه سال‌ها عهده‌دار مسئولیت ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بود و تجارب فراوانی در امور حفاظتی، امنیتی و اطلاعاتی دارد».
سخنگوی سپاه همچنین خاطرنشان کرده است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین طائب علاوه بر سال‌ها نقش‌آفرینی‌های مؤثر و ارزشمند در سازمان اطلاعات و معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه، ریاست سازمان بسیج مستضعفین را نیز در کارنامه خود دارد.
سازمان اطلاعات سپاه تا پیش از سال ۱۳۸۸ «معاونت اطلاعات سپاه پاسداران» بود که در پی تغییرات ساختاری سپاه، به «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران» ارتقاء یافت. با تاسیس این نهاد اطلاعاتی جدید، حسین طائب به عنوان نخستین رئیس آن منصوب شد و برای نخستین بار از زمان تشکیل این سازمان رئیس آن تغییر کرده است. جایگزین حسین طائب، محمد کاظمی است که تا پیش از این عهده‌دار مسئولیت ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بود.
برنامه تلویزیونی بیست و سی در گزارشی با اعلام خبر تغییر فرمانده اطلاعات سپاه گفت:«طائب در 13 سال مسئولیت خود اقداماتی را انجام داد که بسیاری از آن‌ها به دلیل مسائل امنیتی قابل بیان نیست اما آنچه در سرانه‌ها منتشر شده شامل مبارزه با مفاسد اقتصادی بود.

شناسایی و برخورد با اخلالگران در نظام تولید، مفسدانی شامل گروه عظام، گروه کروز، دلالان پتروشیمی و دکل گمشده را پیدا می‌کند. با برخی حقوق‌های نجومی برخورد شد. باندهای اختلال‌گر در بخش صنعت شناسایی و بازگرداندن ابرمتهمان بانکی به کشور، بخشی از مبارزه فساد بود. از سال 1397 تا 1400 سازمان اطلاعات سپاه توانست بیش از 49 هزار میلیارد تومان به بیت‌المال بازگرداند و بیش از 200 سال حبس برای اخلالگران در این عرصه داشته است».
در این گزارش همچنین بر دستگیری نازنین زاغری، روح‌الله زم، کایلی گیلبرت، فریبا عادل‌خواه، جیسون رضاییان، نزار زکا، دری اصفهانی، عماد شرقی، باقر و سیامک نمازی توسط اطلاعات سپاه تاکید و به موضوع ورود به پرونده موسوم به دستگیری فعالین محیط زیست نیز اشاره شده بود. در بخش دیگری از گزارش در قالب برخورد با شبکه ارتشاء اسامی دستگیری «اکبر طبری، حسن نجفی، حمید بقایی، حسن رعیت، حسین فریدون، مسعود احمدی‌زاده و همایون انصاری» نیز نام برده شد. در انتهای گزارش نیز تاکید شد سردار «محمد کاظمی» که به عنوان «رئیس جدید سازمان اطلاعات سپاه» منصوب شد سابقه ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه را داشته در زمینه این امور تجارب فراوانی دارد.