دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست در خصوص پرونده فائزه هاشمی خبر داد.

خبرگزاری میزان روز گذشته خبر داد علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فائزه هاشمی گفته است که در رابطه با پرونده او، قرار مجرمیت صادر شده است. بنابر توضیحات دادستان تهران فائزه هاشمی به فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات صادره متهم شده و کیفر خواست او به دادگاه ارجاع شده است.

در اردیبهشت سال جاری، ذبیح‌الله خدائیان، سخنگوی وقت قوه قضائیه در پانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار فارس که مدعی شده بود فائزه هاشمی خواستار تحریم برخی از نهادهای انقلابی کشور شده است و به پیامبر توهین کرده است، گفته بود این دو موضوع توسط دادستان تحت تعقیب قرار گرفته و دادستان به عنوان مدعی‌العموم موضوع را پیگیری کرده و پرونده در جریان و در حال پیگیری است.

پس از انتشار کلیپی قدیمی و گزینشی از سخنان فائزه هاشمی، خبرگزاری فارس پویشی را علیه وی طراحی کرد. بعد از آن فائزه هاشمی در یادداشتی رسما اعلام کرد: «از آنجاکه فردی مسلمان و معتقدم، هرگز قصد توهین نداشته‌ام. با توجه به احتمال خطا در بیان، از مؤمنان آزاداندیشی که برداشت توهین‌آمیزی داشته‌اند، پوزش می‌طلبم و آرزوی هدایت برای کسانی که این فیلم را با هدف سیاسی و غیرانسانی پخش کرده‌اند، دارم چراکه در آموزه‌های دینی ما، انتشار خطا، گناهی نابخشودنی است».

با این حال خبرگزاری فارس مدعی شد که بیش از ۵۰ هزار نفر در مورد اظهارات اخیر فائزه هاشمی در سامانه فارس‌من خواستار برخورد قضایی با او شده‌اند.