عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است که احمدی‌نژاد برای دادن نامه به محسنی اژه‌ای در جلسات مجمع حاضر می‌شود.

سیدمحمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با قرن نو، گفته است که در شرایط فعلی هم با بسیاری از مسائل و مشکلات در حوزه سیاست داخلی و خارجی و مباحث اقتصادی روبه‌رو هستیم که جای بحث و بررسی در مجمع تشخیص دارند و باید براساس مصحلت برای آنها چاره‌اندیشی شود ولی متاسفانه هیچ‌کدام از مسائل مربوط به بازنشسته‌ها، معلمان، کارگران، درگیری‌های منطقه‌ای و...  در مجمع بحث و بررسی نمی‌شود و معتقدم که این به نوع نگاه رئیس مجمع برمی‌گردد.

وی همچنین درباره گمانه‌ها درباره عدم حضور احمدی‌نژاد در دوره آینده مجمع گفت: من نمی‌دانم که در دوره بعد ایشان هست یا نیست و در دوره فعلی ایشان خیلی در جلسات مجمع فعال نیست و عمدتا هم وقتی به مجمع می‌آید نزد آقای اژه‌ای رئیس قوه قضاییه می‌رود (برای همان مشکلاتی که همکاران قدیمی‌اش داشتند) و به ایشان نامه می‌دهد وگرنه ایشان در مجمع خیلی فعال نیست.

صدر در این گفت‌وگو  درباره نوع مدیریت مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره پس از مرحوم آیت‌الله هاشمی، گفته است که«مجمع تشخیص مصلحت نظام نهاد بسیار مهمی است و حتی به لحاظ قانون اساسی مجمع فوق دولت، فوق مجلس و فوق شورای نگهبان به شمار می‌آید. قانون این اجازه را به مجمع تشخیص داده است که گاهی به خاطر مصلحت نظام برخی از قوانین را کنار بگذارد.

صدر با تاکید بر نقش رئیس مجمع تشخیص در فعال‌تر کردن این نهاد مهم در ساختار نظامی ایران، گفته است که رئیس مجمع می‌تواند جلسات فعال‌تر و اثرگذارتری را برگزار کند و اعضا را به فعالیت وادار کند اما متاسفانه شاهد چنین رویکردی نیستیم.

عضو مجمع تشخیص درباره احتمالات بر سر چینش جدید مجمع تشخیص در دوره آینده، خبر داد که فعلا چیزی مشخص نیست و بیشتر گمانه و شایعه مطرح است و شخصا به این مباحث ورود نمی‌کنم. این احتمال وجود دارد که برخی اعضایی که سن بالایی دارند و توان حضور در جلسات مجمع را ندارند در دوره بعد حضور نداشته باشند. مثلا فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع شرکت نمی‌کنند که یک دلیل آن می‌تواند سن بالا و سختی حضور در جلسات باشد.