در ساعات پایانی روز جمعه و نخستین دقایق روز شنبه انتشار اخباری از وضعیت سلامتی میرحسین موسوی با واکنش‌های زیادی مواجه شد

گروه سیاســی: در ساعات پایانی روز جمعه خبرگزاری ایرنا با انتشــار عکسی از میرحسین موســوی به نقل از یک منبع آگاه درمانی از انتقال موســوی بــه یکی از مراکــز درمانی تهران در بعدازظهر همان روز خبر داد و نوشت: میرحسین موسوی به دلیل بروز برخی علائم از جمله بی‌حالی و تب، بعدازظهر امروز به یکی از مراکز درمانی منتقل شــده و تشــخیص اولیه ما نیز ابتلای وی به ویروس فصلی آنفلوآنزاســت. براساس گزارش ایرنا این منبع درمانی تاکید کرد که مهمترین عامل انتقال ویروس آنفلوآنزا در این فصل، بی‌دقتی و عدم رعایت اصول بهداشتی در معاشرت‌زیاد با افراد مختلف است. 

چندی پیش برخی منابع خبری از اعمال محدودیت‌ها برای میرحسین موسوی خبر دادند اما بررسی خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که محدودیتی در معاشرت وی با افراد ایجاد نشده ولی موسوی از کنشگری در فضای مجازی منع شده است. ایرنا همچنین تاکید کرده بود که در هفته‌های گذشته انتشار تصویری از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در حال تحویل گرفتن غذا از یک پیک بیرون‌بر غذا نیز در رسانه‌ها خبرساز شده بود.

کمتر از یک ساعت بعد از انتشـار این خبر در خبرگزاری دولت، پایگاه خبری انصاف‌نیوز نوشــت که احتمالاً میرحسین موسوی کرونا گرفته است و حال او مناسب نیست و عکسی که ایرنا منتشر کرده، قدیمی و مربوط به چکاپ‌های قبلی است. این خبر روز شنبه از خروجی انصاف‌نیوز برداشته شد. ظهر روز شنبه نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی ابتلا آنفلوآنزا و انتقال پدرش به بیمارسـتان را تایید کرد. طبق اعلام او، پیش از این بیماری و ســخت شدن شرایط میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، براساس نتایج آخرین آزمایش‌ها پزشکی در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.

در متن نوشته دختر موسوی تاکید شده بود که بعد از بیانیه اخیر ملاقات با خانواده درجه یک مدتی است، انجام نشده است. مرتضی پناهیان، پســر علیرضا پناهیان،(روحانی اصولگرا)نوشت: میرحسین موسوی آنفلوآنزا گرفته با آرزوی موفقیت برای ویروس عزیز! او همچنین در پاســخ به یک منتقد موضع خود نوشت: میرحسن موسوی حســابش با همه جداست. ۱۲ ساله مرگــش به تاخیر افتاده. تازه اگرم با ویروس فوت کنه اجحاف شده که اعدامش نکردند.