خانواده شهید عجمیان به درخواست عفو مطرح شده از سوی شهاب حسینی و رامبد جوان جواب رد دادند

گروه جامعه:شهاب حسینی و رامبد جوان از سینماگران مطرح کشـور با خانواده روح‌الله عجمیان که در جریان اعتراض‌های چند ماه گذشته جان خود را از دست داد، دیدار کردند. آنها به‌منظور بخشش متهمان دستگیر شده در پرونده شهادت روح‌الله عجمیان این دیدار را انجام‌ دادند اما نزدیکان شهید عجمیان حاضر به رضایت نشدند. اما آذر امسال و در جریان برگزاری مراسم چهلم حدیث نجفی، یکی از دیگر از جانباختگان اعتراض‌های خیابانی پاییز امسال در اســتان البرز درگیری‌ها در شهر کرج رخ داد و طی آن یک بسیجی به نام روح‌الله عجمیان در نزاعی خیابانی جان خود را از دست داد. در جریان پرونده این قتل ۱۶ تن دستگیر شدند که ابتدا پنج نفر به اعدام محکوم شدند. با این حال در ادامه روند رسیدگی به پرونده در قوه قضائیه فرجام‌خواهی سـه نفر از متهمان پذیرفته و حکم اعدام آنها تعلیق شــد. در این میان، دو تن از متهمان ردیف اول پرونده به نامه‌ای محمدمهدی کرمی و محمد حسینی اعدام شدند.

پس از عفو گســترده‌ای که با دســتور رهبری از سوی قوه‌قضائیه انجام‌شد و تعداد فراوانی از دستگیرشدگان اعتراض‌های اخیر آزاد شدند، سوالاتی درباره افرادی که به اعدام محکوم شده‌اند مطرح شد اما مسئولان قوه قضائیه اعلام کردند متهمانی که شاکی خصوصی دارند، امکان عفو برای آنها وجود ندارد.

بر همین اساس، در روزهای گذشته تصویری در فضای مجازی از رامبد جوان و شهاب حسینی در کنار فردی منتشر شده که گفته می‌شود برادر روح‌الله عجمیان است و این دو برای گرفتن رضایت از خانواده عجمیان به منزل آنها رفته‌اند. با این حال، فارس در گزارشی که منتشرکرده از بی‌نتیجه بودن این دیدار خبر داده است.

این خبرگزاری باتوجه به گزارشی که منتشر کرده به نظر می‌رســد از حامیان اعدام متهمان پرونده و مخالف رضایت و بخشش متهمان از سوی خانواده این شهید است. در بخشی از گزارش فارس آمده: پدر شــهید که در یک خانه بسیار کوچک و محقر در اطراف کمال‌شهر کرج زندگی می‌کند و مســتأجر است، می‌گوید: وقتی این دو بازیگر تصمیم گرفتند برای گرفتــن رضایت به خانه ما بیایند، مــن و مادر روح‌الله نبودیم. دو برادر دیگر روح‌الله میزبان آنها می‌شــوند و تنها به احترام اینکه آنها مهمان هستند،قبول می‌کنند صحبت‌هایشان را بشــنوند. این پدر شهید می‌گوید: اگرچه من آنها را ندیدم،اما اعلام‌می‌کنم به‌ هیچ عنوان حاضر به رضایت دادن نیستم. آن هم نه به خاطر مظلومیت پســرم و خون به ناحق ریخته شده اش،که اگر تنها این موضوع بود شاید حاضر به مجازات کسـی نبودم؛ اما آنچه این جماعت کردند، براندازی نظام اسلامی و مبارزه با دین اسلام بود. آنها جامعه را به ناامنی کشیدند تا اسلام از بین برود و من ابداً تحمل این کار را ندارم و قطعاً رضایت نخواهم داد.

در بخــش دیگــری از گــزارش فارس این خبرگزاری گفت‌وگویی با خواهر شــهید انجام داده اســت. او می‌گوید: وقتی برادرم با این دو بازیگر سینمای ایران مواجه می‌شود به آنها می‌گوید: اگر پیام‌ها و پست‌ها جماعت سلبریتی نبود، شاید بسیاری از این وقایع رخ نمی‌داد. امثال این دو سلبریتی در همه این مدت یا ساکت بودند یا حرفی در جهت آرام کردن فضا نزدند. حالا چه شــده که یادشان افتاده، بیایند منزل ما؟ آنها با چه رویی اصلاً دست به چنین کاری زدند؛ در حالی که هیچ موضعی در خصوص شهادت مظلومانه برادرم که آنطور وحشتناک با او رفتار کردند، نگرفتند. گفتنی است؛ برای ۱۱ متهم این پرونده که به اعدام محکوم نشده‌اند از جمله ۳ نوجوان زیر ۱۸ سال احکام حبس‌ها طویل‌المدت(تا ۲۵ سال) صادر شده است.