ماجرای رشادت حمیدرضا الداغی جوان سبزواری

شامگاه ۸ اردیبهشت، یک جوان سبزواری به نام حمیدرضا الداغی متوجه ایجاد مزاحمت و درگیری دو جوان با یک دختر جوان شده و بلافاصله برای نجات دختر جوان از دست اوباش اقدام می‌کند که با سلاح سرد مورد ضربات متعدد دو جوان مزاحم قرار گرفته و جان خود را از دست می‌دهد.

در ویدئویی که از دوربین مدار بسته محل حادثه منتشر شده، می‌بینیم دو جوان که به نظر می‌رسد در حالت عادی نیستند، مزاحم یک دختر جوان می‌شوند و در این میان یک زن به دفاع از دختر وارد عمل می‌شود و سعی در دور کردن او از دست مزاحمان را دارد. اما یکی از جوان‌ها با اصرار و پافشاری دست دختر را می‌گیرد و سعی دارد او را به‌زور از زن حامی جدا کند. در این لحظه شاهد هستیم که حمیدرضا الداغی از دور با دیدن این صحنه به سمت محل حادثه می‌رود و به جوان‌ها تذکر می‌دهد سپس با آنها درگیر می‌شود.

این دو جوان مزاحم که حسب بررسی‌ها دارای سوابق متعدد کیفری هستند، در واکنش به دفاع شهروند سبزواری از دختر جوان ناجوانمردانه با سلاح سرد او را از پشت سر مورد اصابت چاقو سپس نفر دوم از روبه‌رو مورد جرح شدید قرار می‌دهند و پس از ارتکاب جرم از محل متواری می‌شوند. بلافاصله اکیپ جنایی تحقیقات خود را آغاز کرده و در کمتر از ۱۰ ساعت ضاربین شناسایی و به اتهام مشارکت در قتل عمد دستگیر می‌شوند.

فرماندار سبزوار درباره این حادثه گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد بین این افراد ارتباطی نبوده و فقط دو جوان ایجاد مزاحمت برای دو خانم داشته‌اند و این فرد که منتظر فرزندش بوده با مشاهده این صحنه وارد عمل شده و به دفاع از خانم پرداخته است.

ابراهیمی گفت: «فردی که در این حادثه مورد اصابت چاقو قرار گرفته دارای دفتر معماری بوده و شغل آزاد دارد و جزو ضابطین امر به معروف نبوده است».

وی افزود: مدارک و مستندات لازم جهت تشکیل پرونده و شروع روند موضوع جهت شهید اعلام کردن آقای حمیدرضا الداغی نیز آغاز شده است که پس از مصوبات لازم اعلام خواهد شد.

این نزاع حق و باطل بود و قربانی، فدای دفاع از حق بدون محاسبه اثربخشی شده است. جدای از منظر دینی می‌توان آن را نشانه‌ای از همبستگی اجتماعی بدون دخالت پلیس به حساب آورد و اساساً این اتفاق هیچ ربطی به دو قطبی اصحاب طرفدار حجاب اجباری و باورمندان به آزادی پوشش ندارد. همزمان مردم سبزوار مرحوم حمیدرضا الداغی را «خوش غیرت» لقب دادند و به احترام او محل فوتش را گلباران کردند.