رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > جامعه : آرزوی هادی

آرزوی هادی

شاید وقتی هادی چوپان در شیراز حدود ۵، ۶ ساله بود با دیدن عکس‌های آرنولد که تازه به دوران بازنشستگی بعد از کسب ۷ عنوان قهرمانی متوالی در مسترالمپیا رسیده بود، حسابی به وجد می‌آمد. البته که نه ‌تنها هادی چوپان بلکه خیلی از کودکان و نوجوانان ایرانی در آن دوران و حتی تا سال‌ها بعد عکس‌های آرنولد را روی در و دیوار اتاق خود می‌چسباندند و او را نمادی از قدرتمندی و زیبایی بدن یک انسان می‌دانستند. شاید حتی قهرمانی در مسترالمپیا و بالا بردن ساندو در سال ۲۰۲۲ هم آنقدر برای هادی چوپان به اندازه اتفاقی که بامداد امروز در اوهایوی آمریکا برایش رخ داد، هیجان‌انگیز نبود. گرگ پارسی با اقتدار روی سکوی قهرمانی آرنولدکلاسیک آمریکا ایستاد، آن هم در شرایطی که برای اولین ‌بار حضور در این رویداد را تجربه می‌کرد.
اما دلچسب‌تر از بردن جایزه ۳۰۰ هزار دلاری این مسابقات برای هادی چوپان برخورد او با آرنولد و تعریف و تمجیدهای اسطوره بدن‌سازی جهان از فوق‌ستاره ایرانی بود. هم در مرحله مقدماتی و هم در فینال آرنولد به سبک خاص خود کنار استیج رفت و با هادی چوپان حین رقابت سلفی گرفت و حتی لقب «هیولای باورنکردنی» را به او داد.
مهم‌ترین رقیب او در این مسابقات سامسون داودا، بدن‌ساز اهل نیجریه ساکن بریتانیا بود که سال گذشته نیز عنوان قهرمانی آرنولد کلاسیک ۲۰۲۳ را به دست آورده بود. پیش از اعلام برنده نهایی این مسابقات، سامسون داودا جایزه «بهترین ژست» اد کورنی و هادی چوپان جایزه «بیشترین عضله» فرانکو کلمبو را نیز دریافت کردند. پس از اعلام نام قهرمان این مسابقات، چوپان جایزه‌اش را از آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد و در کنار آن برنده مبلغ ۳۰۰ هزار یورو نیز شد.
بعد از اعلام قهرمانی هادی چوپان در دسته اوپن آرنولدکلاسیک و درحالی که او همچنان نفس‌نفس می‌زد و از شدت هیجان به سختی صحبت می‌کرد، آرنولد از او خواست حسش را از این قهرمانی بیان کند. هادی چوپان هم چشم‌درچشم آرنولد صحبت‌های احساسی را عنوان کرد و گفت: «وقتی بچه بودم، پول خرج می‌کردم تا عکس و فیلم‌های آرنولد را ببینم. بزرگ‌ترین آرزویم این بود که روزی با آرنولد عکس بگیرم. اما حالا هر دو ما روی این استیج و هر دو ما قهرمان مسترالمپیا هستیم. اینکه اسطوره من امروز کاپ و جایزه من را می‌دهد، باعث افتخار من است». آرنولد شوارتزنگر نیز به هادی چوپان پیروزی‌اش را تبریک گفت و افزود: «تو بدون ‌شک بهترین بودی».
اما اتفاق ویژه دیگر در جریان قهرمانی هادی چوپان در آرنولدکلاسیک، حضور هنی رامبد، مربی ایرانی‌الاصل او روی استیج بود. درحالی که چند ماه قبل روی استیج المپیا اتفاقاتی افتاد که شایعه اختلاف جدی بین چوپان و رامبد را قوت بخشید اما این‌ بار در اوهایو، هادی مدال طلای خود را به گردن مربی‌اش انداخت و هنی رامبد هم در این لحظه اشک شوق ریخت تا ثابت شود این زوج موفق پرورش اندام جهان همچنان به همکاری خود ادامه خواهند داد.
در این میان آرنولد هم یک سورپرایز ویژه برای تمامی بدن‌سازان جهان داشت. اسطوره بدن‌سازی جهان اعلام کرد: از سال بعد جایزه قهرمان دسته اوپن آرنولدکلاسیک ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود! این یعنی قهرمان آرنولدکلاسیک ۱۰۰ هزار دلار بیشتر از قهرمان مسترالمپیا جایزه خواهد گرفت؛ اتفاقی که قطعاً باعث حضور تمامی ستاره‌های بدن‌سازی جهان در این رویداد خواهد شد. حالا شاید هادی چوپان هم بعد از خاطره خوشی که در سال ۲۰۲۴ داشت از سال بعد پای ثابت رقابت‌های آرنولدکلاسیک آمریکا باشد. البته که گفته می‌شود شاید این پایان کار هادی نباشد و او در هفته‌های بعد در آرنولدکلاسیک انگلیس هم روی استیج برود.
با کسب عنوان قهرمانی امسال، هادی چوپان به پنجمین قهرمان پرورش اندام تاریخ پس از رونی کلمن، جی کاتلر، دکستر جکسون و برندون کوری تبدیل شده است که سابقه قهرمانی در هر دو مسابقه معتبر مسترالمپیا و آرنولدکلاسیک را دارد. او همچنین پس از کوین لورون، فلکس ویلر و ویلیام بوناک به چهارمین قهرمان پرورش اندام تبدیل شد که در اولین حضور خود در مسابقات آرنولدکلاسیک به مقام قهرمانی رسیده است.

sazandegi

پست های مرتبط

داغ و آلوده

گرمای هوا و خطر ماوراءبنفش، ادارات کشور را تعطیل کرد. آیا هفته…

24 جولای 2024

دولت پزشکیان و حقوق شهروندان

حقوقدانان از دولت جدید چه انتظاراتی دارند؟ به قلم؛ صالح نقره‌کار؛ حقوقدان…

24 جولای 2024

بازتاب یک شکاف

درباره سوگواری نامتعارف دختران کرجی به‌قلم‌ عمادالدین باقی؛ جامعه‌ شناس و پژوهشگر…

19 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید