رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > سیاست : به پزشکیان رای می‌دهم

به پزشکیان رای می‌دهم

سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات اعلام کرد که در انتخابات به مسعود پزشکیان رای خواهد داد. در این پیام آمده است: جامعه بحران‌زده ما بیش‌وپیش از هر زمان، نیازمند اصلاح، تغییر و تحول ساختار، رویکرد و رفتار در عرصه حکمروایی است. تغییر و تحولی مبتنی بر باور به کرامت انسان که در عرصه اجتماعی، در حق حاکمیت مردم بر سرنوشت بروز و ظهور می‌کند. تغییر و تحولی در جهت رفع نیازهای فزاینده مردم و بخش‌های مختلف جامعه، که هر کدام به‌نوبه خود از جهتی در تنگنا و رنج به سر می برند.
روشن است که اگر انتخابات به‌گونه‌ای باشد که حق حاکمیت مردم بر سرنوشت و حقوق شهروندی را تامین و حدود و مسئولیت‌های حاکمان در برابر مردم را تثبیت کند و سامان‌بخش تدبیر امور بر پایه خواست و اراده اکثریت مردم، با احترام به حقوق اقلیت باشد ما به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. با تاسف فراوان در موقعیت کنونی با چنین انتخاباتی فاصله‌ای زیاد داریم.
من در انتخابات گذشته رای ندادم و با اکثریتی که احساس می‌کند گوشی برای شنیدن صدای او و دست توانایی برای رفع مشکلات او وجود ندارد همصدا شدم.
اینک اما فرصتی پیش آمده است که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود و تفاوتی هرچند اندک در فضای کنونی پدید آید و گامی در جهت وضعیتی متفاوت با آنچه بوده است و خسارات فراوانی وارد آورده است برداشته شود.
گرچه با تاسف فراوان، هنوز هم حق و حرمت بخش‌های زیادی از جامعه نادیده انگاشته شده است. به‌گونه‌ای که بسیاری از کسانی که شایستگی نمایندگی از مردم و خدمت به مردم را داشته‌اند حاضر نشدند به‌عنوان نامزد در عرصه انتخابات حاضر شوند و شایستگانی هم که حضور یافته‌اند، به ناحق از اینکه در معرض رای مردم قرار بگیرند ناکام ماندند.
ولی جای خوش‌وقتی است که بخش اصلاح‌طلب و تحول‌خواه جامعه دست‌کم یک نامزد در عرصه دارد و می‌تواند امیدوار باشد که بخش‌های مهمی از جامعه که از فقر و فساد و ناامنی و تحقیر شدگی رنج می‌برند و روزبه‌روز ناراضی‌تر می‌شوند، دست‌کم بخشی از خواسته‌ای نادیده انگاشته شده و حقوق پایمال شده خود را و حتی آرما‌ن‌های خود را در مواضع و شخصیت ایشان ببینند و دریابند که می‌توان آرمان‌خواه بود و به ارزش‌ها پایبندی داشت بدون اینکه ارزش‌ها را وسیله توجیه و تحمیل روش‌ها و اموری کرد که ضدارزش‌ها و آرمان‌ها و برخلاف مصالح ملی هستند. راستگویی، پاکدستی، پاکدامنی و پایبندی جناب دکتر پزشکیان به آرمان‌های انقلاب قابل تردید نیست و اجازه می خواهم که چند ویژگی را به این خصوصیت‌ها اضافه کنم.
۱- مردم‌خواهی، مردم‌داری و مردمی بودن با پرهیز از مردم‌فریبی
۲- عدالت‌خواهی که دامنه‌ای فراختر از عرصه اقتصاد است
۳- فسادستیزی
۴- باور به شایسته‌سالاری و عزم باز کردن میدان برای فرزندان آگاه و شایسته ملت
حضور آقای دکتر پزشکیان می‌تواند در دل اکثریت ناراضی از وضعیت موجود، امید ایجاد کند.
البته مردم می‌دانند و باید بدانند که مشکلات که روزبه‌روز بیشتر و متراکم‌تر می‌شود به سادگی و زودی قابل رفع و حل نیست، ولی آمدن و آوردن رویکردی به صحنه که درد مردم را دارد و عزم آن را دارد که با کمک خود مردم و فرزندان شایسته مردم به درمان بپردازد و ان‌شاءالله شجاعت اقدام را دارد و باید داشته باشد، امیدبخش و نویددهنده به آینده‌ای بهتر است. این بنده کوچک خداوند که خیر و پیشرفت کشور و سربلندی ملت و والایی و توانمندی جامعه را می‌خواهد شرکت در انتخابات را در این مرحله موجه می‌داند و به جناب دکتر پزشکیان رای خواهد داد. بقیه کار را به وجدان بیدار مردم واگذار می‌کنم و امیدوارم که جامعه آزرده‌خاطر و ناراضی از اوضاع و احوال، تصمیمی بگیرد که خیر جامعه و کشور را در بر داشته باشد و زمینه بهبود تدریجی امور را فراهم آورد و امید به آینده بهتر را افزایش دهد.

برچسب ها :

sazandegi

«پست قبلی

پست بعدی»

پست های مرتبط

شورای شهر تهدید به استعفا کرد

اختلافات اعضای شورای شهر با “علیرضا زاکانی”، شهردار تهران شکل جدی‌تری به…

21 جولای 2024

موفقیت رئیس‌جمهور، موفقیت همه ماست

رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند:   رهنمودهای…

21 جولای 2024

لاهه علیه اسرائیل

گفت‌وگو با مهدی ذاکریان   مبنای صدور نظر مشورتی اخیر از سوی…

20 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید