رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : نماینده سالم در مجلس می‌خواهیم

نماینده سالم در مجلس می‌خواهیم

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در نشست انتخاباتی اصلاح‌طلبان کرمان و راور

سیدحسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در نشست انتخاباتی اصلاح‌طلبان کرمان و راور حضور پیدا کرد. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به برنامه‌ریزی برای معرفی نامزد در انتخابات مجلس استان کرمان از رقابتی بودن ۹۰ درصد کرسی‌های این استان خبر داد و گفت: اگر بزرگان همت کنند و مشارکت مردم کرمان بالای ۵۰ درصد برسد به شما اطمینان می‌دهم بسیاری از استان‌ها در آینده به ‌کرمان اقتدا خواهند کرد. به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حزب کارگزاران سازندگی ایران، سیدحسین مرعشی در نشست انتخاباتی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان گفت: صحنه سیاسی بین‌المللی داخلی و منطقه‌ای به ‌گونه‌ای شکل گرفته که ایران نیازمند انتخاباتی است که بتواند کشور را در مقابل خطرات کاملاً جدی بیمه کند. وی افزود: اینکه مقام معظم رهبری در دو ماه اخیر تقریباً هر هفته در بحث انتخابات نکاتی را گوشزد کردند، نشانه توجه ایشان به مساله امنیت ملی ایران است.
مرعشی گفت: بعد از اقدامات حماس در ۷ اکتبر، شرایط سیاسی منطقه وارد فاز جدید شده و ایران در تمام حوزه‌های مقاومت به‌نوعی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم حضور دارد و ما وارد یک جنگ نیابتی با آمریکا هستیم. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران افزود: وقتی که آمریکا بعد از حمله افغانستان و شکست طالبان آماده می‌شد برای اقدام بعدی خود، نتانیاهو سفری به آمریکا داشت و یک جمله تاریخی گفت که بغداد آدرس غلط است و آدرس درست تهران است.
مرعشی ادامه داد: آمریکایی‌ها صرفاً هم به دلیل اینکه در آن بازه ‌زمانی یک انتخابات برگزار شده بود و با مشارکت ۷۲ درصدی حضور مردم در آن انتخابات مواجه شده بود، ارزیابی کردند که اگر بخواهند وارد جنگ با ایران شوند به شکست آمریکا منتهی می‌شود چون مردم پشتیبان نظام هستند. آمریکا به‌رغم فشار اسرائیل برای هدف اصلی قرار دادن ایران در منطقه از حمله به ایران صرف‌‌نظر کرد و بغداد را مورد تهاجم قرار داد.
مرعشی افزود: درحال حاضر انتخاباتی پیش‌رو داریم که با چند واقعیت تلخ مواجه‌ایم. اول اینکه نظام حاکم بر ایران و دستگاه‌های حاکمیتی به‌رغم آنکه به خوبی متوجه اهمیت حضور مردم در صحنه سیاسی هستند، لوازم این کار را نپذیرفتند و عجیب است که مسئولان جمهوری اسلامی ایران و نهادهای حاکمیتی با وجود اینکه هم خودشان به خوبی درک می‌کنند و هم سخنان رهبری صریح است که این انتخابات به امنیت ملی ما گره خورده اما حاضر نشدند در اکثر حوزه‌های انتخابیه، فرصت رقابت ایجاد کنند تا انتخابات پرشور برگزار شود. یعنی ما داریم به حاکمانی کمک می‌کنیم که خودشان به خودشان کمک نمی‌کنند، البته ما این کمک را به کشور و مردممان می‌کنیم.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: هر درگیری احتمالی بین ایران و آمریکا و تغییر فاز جنگ نیابتی به یک جنگ واقعی، یعنی هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ایران دود شود و ایران در زیرساخت‌ها به ۴۰ سال قبل برگردد. وی افزود: ایران کشوری است که زندگی مردم گسترش پیدا کرده و اینگونه نیست که خدای ‌ناکرده، تاسیسات ما در عسلویه منهدم شود ما در شهرها آب و برق و گاز داشته باشیم.
مرعشی بیان کرد: ایران، ایران سال ۱۳۵۹ و ۱۳۶۰ نیست که با چند دبه نفت درب منازل مردم بشود، زندگی مردم را سروسامان داد؛ امروزه ایران روزی ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز تولید و مصرف می‌کند، ما اگر ضرورت حضور مردم در انتخابات را درک می‌کنیم و از آنها برای شرکت در انتخابات دعوت می‌کنیم برای حاکمان جمهوری اسلامی نیست بلکه برای مردم ایران و برای خودمان است، حق فرزندان و نسل‌های آینده است. وی افزود: حق این مردم نیست که با زحمت منابعی فراهم شده و تولیدی شکل گرفته با یک ندانم‌کاری حق مردم هدر برود. اگر از حاکمان گله داریم و از مسئولان نظام داریم اینکه شما می‌دانید که چقدر نقش و حضور مردم در صحنه موثر است بنابراین فرصت رقابت به مردم بدهید شما هم همراه مردم از منافع آن برخوردار شوید. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: مردم آنقدر از بی‌کفایتی‌ها از گرانی‌ها و تورم‌ها و فشارهای سنگین خسته هستند که گاهی اوقات تصمیماتشان علیه خودشان است. این را ما باید درست به مردم توضیح دهیم. حق با مردم ایران است. مردم ما ۶ سال است که تورم بالای ۴۵ درصد را تحمل می‌کنند؛ کمر مردم شکسته. الان سرپرستان خانوارها از خانواده خود خجالت می‌کشند؛ مردم حق دارند عصبانی شوند. اما مردم عصبانی نباید تصمیمی بگیرند که به ضررشان تمام شود.
وی به سیاسیون اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از سیاسیون هم فکر می‌کنند اگر مشارکت در انتخابات زیر ۲۰ درصد برسد، مسئولان نظام و حاکمیت جمهوری اسلامی عقب‌نشینی می‌کنند و فضا را باز خواهند کرد این یک تهدید است. چطور ممکن است یک سیاستمدار خطرات ناشی از آسیب‌پذیری ایران در مقابل آمریکا و اسرائیل را متوجه نشود؛ چطور ما می‌توانيم خطر بزرگ را نبینیم و به یک امید واهی دل ببندیم.
مرعشی عنوان کرد: من خیلی خوشحالم که در استان کرمان با فرمانی که در این انتخابات حرکت کردیم برخلاف اکثر استان‌ها با فضای متفاوتی روبه‌رو هستیم. خوشبختانه از ۱۰ کرسی استان کرمان ۹ کرسی رقابتی داریم؛ همه کاندیداهایی که هدف گرفته بودیم که در صحنه باشند، تایید صلاحیت شدند و این سندی است که با همین شرایط هنوز می‌شود با یک فرمان عاقلانه‌ای حرکت کرد که میدان به نفع مردم کرمان باز بماند.
وی تصریح کرد: اگر بزرگان همت کنند و تلاش کنند مردم کرمان را بکشانیم پای صندوق‌های رای و مشارکت مردم کرمان بالای ۵۰ درصد برسد به شما اطمینان می‌دهم بسیاری از استان‌ها در آینده به کرمان اقتدا خواهند کرد. استاندار اسبق کرمان خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر حداقل از ۵ استان کشور هیات‌هایی داشتم از اتاق بازرگانی استان‌ها و سازمان برنامه که آمدند و به الگوی توسعه منطقه کرمان رسیدند. وی افزود: حزب اصلاح‌طلب تاک در کرمان شکل گرفت که برش استانی اصلاح‌طلبان است؛ اصلاح‌طلبان در کرمان از نسل قبلی و نسل میانسال و جوان هستند که دور هم جمع شدند و با یک فرمانی حرکت کردند که بتوانیم کار را به سرانجام برسانیم، سیاستمدار آن نیست که حرفی بزند و آن حرف نشود و بگوید من گفتم، سیاستمدار آن کسی است که حرفی بزند و آن را به نتیجه برساند.
مرعشی یادآور شد: به خاطر دارم یک سال‌ونیم پیش وقتی هنوز داشت، بحث انتخابات در استان کرمان شروع می‌شد با دوستان حزب تاک به گفت‌وگو نشستیم و گفتیم سه تا خط قرمز را مراعات کنیم؛ اول کسی که می‌خواهد به مجلس شورای اسلامی برود، نمی‌تواند نسبت به کلیت نظام و رهبری موضع داشته باشد و در جهت مخالف حرکت کند.
وی افزود: خط قرمز دوم ما این است که نسبت به فساد مالی حاکمان حساسیم.‌ ما مجلس سالم می‌خواهیم و سومین موضوع فساد اخلاقی است. عرصه سیاست، عرصه پاکدامنی، پاکدستی و سلامت نفس است. استاندار اسبق کرمان افزود: ما با این ۳ خط قرمز حرکت می‌کنیم و امروز استان کرمان اولین استانی است که ۹۰ درصد کرسی‌هایش رقابتی شده است. بر این مبنا می‌خواهیم حرکت کنیم و معتقدم که این الگو بعد از این نتیجه می‌دهد. وی افزود: ما در ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی همیشه یک کف داشتیم در استان کرمان که سه کرسی از ۱۰ کرسی بود و یک سقف داشتیم که ۷ کرسی از ۱۰ کرسی؛ در دوره پیش ما برای اولین بار در مجلس شورای اسلامی به یک کرسی تن دادیم و دلیلش این بود که منفعل بودیم؛ همان‌طور که در سطح کشور منفعل بودیم.
مرعشی گفت: نقدهایی بر مجلس دهم وارد بود ولی نقد اصلی به اصلاح‌طلبان برای نیامدن در انتخابات مجلس یازدهم و نیامدن در انتخابات ۱۴۰۰ بود. این نقد در تاریخ ایران متوجه اصلاح‌طلبان است و کسی نمی‌تواند از آن فرار کند. وی ادامه داد: اشتباه دیگر ما این بود که اجازه دادیم مجلس دو فراکسیونی بشود مجلس سه فراکسیونی. ما مجلس را برده بودیم اما از دستاوردهایش نتوانستیم استفاده کنیم. در انتخابات مجلس یازدهم لیستی که برای تهران آماده شد از لیستی که برای مجلس دهم آماده شده بود، قوی‌تر بود اما تصمیم گرفته شد که به دروغ به مردم بگوییم که کاندیدا نداریم.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران تصریح کرد: جریان چپ در هیچ دوره‌ای از مجلس کمتر از ۵۰ تا کرسی نداشتند. در مجلس یازدهم ما رسیدیم به کمتر از ۵ کرسی؛ ما اشتباه کردیم فرصت انتخابات را از دست دادیم. در انتخابات ۱۴۰۰ آقای همتی به ما گفتند که در لیست اصلاح‌طلبان اسم من را نگفتید. گفتم اگر می‌گفتم شما ردصلاحیت می‌شدید. مرعشی افزود: ما وقتی اسم آقای مصطفی تاج‌زاده که نظراتی درباره ولایت‌فقیه دارد را می‌گذاریم در رأس لیست و آقای جهانگیری را می‌گذاریم، نفر دوم به حاکمیت پیام مصالحه نمی‌دهیم؛ در صورتی که گرایش سیاسی آقای تاج‌زاده با آقای جهانگیری متفاوت است.
وی خاطرنشان کرد: آقای رئیسی یک عبارت معروف دارند به نام بانیان وضع موجود؛ من صراحتاً از مردم کرمان سوال می‌کنم: بانیان وضع موجود اقتصاد در مجلس چه کسی است؟ مقام معظم رهبری گفتند، تورم را پایین بیاورید چرا اتفاقی نیفتاد. تورم، یعنی دست در جیب مردم کردن.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران ادامه داد: من اگر کاندیدا بودم، بالای شعارم‌ می‌نوشتم انتقام مردم، مردم باید انتقام بگیرند از بانیان وضع موجود. به چه دلیل باید بانیان وضع موجود دوباره سر کار بیایند.
وی گفت: اگر در این انتخابات کسی یا کسانی با خودخواهی و با توافق نکردن فرصت را بسوزانند، من روز بعد از انتخابات آنها را افشا می‌کنم؛ هیچ‌کس حق ندارد با سرنوشت استان کرمان به خاطر خودخواهی خودش شوخی بکند، باید در شهرستان‌ها به کاندیدای معین برسید و با صلابت انتخابات را انشاالله ببریم.
مرعشی خطاب به نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس گفت: وای به حال شما که اگر بعد از انتخابات بخواهید به مردم پشت کنید، وای به حال شما که اگر فرصت‌های خدمت را مغتنم نشمارید. من تا جایی با شما هستم که شما در مسیر خدمت به این مملکت و این مردم باشید و صراحتاً اعلام می‌کنم که پیمان ما با هر کسی مشروط به صحت عمل و همراهی با مردم است.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران ادامه داد: همه انسان‌ها آزادند که مسیر زندگی سیاسی‌شان را انتخاب کنند، هر کدام از دوستان آزادند به هر ستاد انتخاباتی بروند اما بازی دوگانه نکنند. یکی از هدف‌های مهم ما حفط کادرهای سیاسی است. کسی بخواهد جدا شود، اشکال ندارد. ما در شکست ‌و پیروزی با هم هستیم و باید با هم باشیم؛ لذا من این پیام را به تمام دوستان خود می‌دهم.

sazandegi

پست های مرتبط

اخلاق‌مند و مردم‌دار

چند سطری در حمایت از «مسعود پزشکیان» که نجات ایران در رای…

2 جولای 2024

برای ایران

محمدطبیبیان،مسعودنیلی،موسی‌غنی‌نژاد،داودسوری و فرهادنیلی پنج اقتصاددان آزادی‌خواه از مسعودپزشکیان حمایت کردند   دلایل…

2 جولای 2024

حمایت تمام‌قد روشنفکران از پزشکیان

محمدعلی موحد، محمد مجتهدشبستری، عبدالکریم سروش، محمدمهدی جعفری محمدعلی همایون کاتوزیان و…

2 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید