رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : جبهه جدیدی تشکیل نشده

جبهه جدیدی تشکیل نشده

گروه سیاسی

مرعشی اظهارات وکیلی را تکذیب کرد:

پس از اعلام رسمی لیست ۳۰ نفره تهران به سرلیستی علی مطهری، شایعاتی درخصوص بعضی از احزاب اصلاح‌طلب کارگزاران سازندگی ایران، اعتماد ملی و اعتدال و توسعه منتشر شد که سیدحسین مرعشی، دبیرکل حزب سازندگی ایران در مصاحبه‌ای به این گمانه‌زنی‌ها پاسخ داد. مرعشی در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که به طور قطعی و تا آنجایی که من مطلع هستم، احزاب ندای ایرانیان و اعتماد ملی همچنان عضو جبهه اصلاحات ایران هستند و به هیچ وجه ائتلاف جدیدی بین این سه حزب اصلاح‌طلب و این سه حزب با حزب اعتدال و توسعه و ستاد تبلیغاتی صدای ملت برای معرفی کاندیداها در سراسر کشور صورت نگرفته است.
حزب کارگزاران سازندگی ایران اقدام آقای مطهری برای انتشار لیست صدای ملت در تهران را صرف‌نظر از ترکیب کاندیداها کار شایسته‌ای می‌داند. وی افزود: در مورد شهرستان‌ها ما در هر حوزه انتخابیه‌ای که کاندیداهایی مورد تاییدمان باشد با رعایت آیین‌نامه جبهه اصلاحات ایران اعلام حمایت می‌کنیم. ممکن است خیلی از کاندیداهای حزب کارگزاران مورد حمایت برخی احزاب مثل اعتماد ملی و ندای ایرانیان باشند و اشتراکات کمتری هم در مورد برخی کاندیداها با حزب اعتدال و توسعه در کل کشور خواهیم داشت.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران همچنین در واکنش به صحبت‌های اخیر محمدعلی وکیلی، نماینده سابق مجلس درباره جدایی رسمی سه حزب اصلاح‌طلب از جبهه اصلاحات به ایران گفت: تشکیل هرگونه جبهه سیاسی جدیدی را تکذیب می‌کنم. بنابراین اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات به جدایی از آن تعبیر شود، قطعاً کج‌فهمی است.
سیدحسین مرعشی در واکنش به مصاحبه محمدعلی وکیلی گفت: حزب کارگزاران سازندگی ایران در طول سال و درباره تحولات مختلف با جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی همسو و غیرهمسو گفت‌وگو و تعامل دارد. با این مقدمه، اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات به جدایی از این جبهه و جمع شدن حول محور آقای مطهری تعبیر شود، قطعاً کج‌فهمی است.
وی با بیان اینکه اساساً سنت سیاسی کارگزاران، شخص‌محوری را برنمی‌تابد، اضافه کرد: همان‌طور که قبلاً گفتم، ما از هر قدمی در جهت رقابتی شدن انتخابات استقبال می‌کنیم اما این به معنای منصفانه بودن انتخابات در همه حوزه‌ها یا داشتن تعداد قابل توجهی نامزد که بتوانیم مسئولیت سیاسی حمایت از آنها را بر عهده بگیریم، نیست. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در واکنش به این بخش مصاحبه وکیلی که «جریان اصلاح‌طلب عملاً به تکثر غیرقابل اجماع رسیده و امکان سیاست‌ورزی ذیل عنوان جبهه اصلاحات را از دست داده است»، گفت: این ویژگی اصلاح‌طلبان است که هیچ‌گاه جریان یکدستی نبوده‌اند که اگر بودند نیازی به تشکیل جبهه وجود نداشت. سازوکار تصمیم‌گیری جبهه اصلاحات هم اجماع نیست. هرچند ممکن است به آیین‌نامه‌های جبهه انتقاداتی وارد باشد اما اکثریت مبنای تصمیم‌گیری است. ما هنوز با این نقطه که امکان اثرگذاری در جبهه وجود ندارد، فاصله زیادی داریم.
وی درباره این تحلیل وکیلی که جبهه اصلاحات از موضوعیت افتاده و جبهه دیگری رونمایی خواهد شد، گفت: طبق مصوبه کمیته سیاسی، حزب کارگزاران سازندگی ایران عضو جبهه اصلاحات است و هرچند مشکلاتی وجود دارد اما سعی خواهیم کرد پس از انتخابات و با استفاده از سازوکارهای دموکراتیک، جبهه اصلاحات را اصلاح کنیم. به گفته مرعشی، جبهه اصلاحات تنها جبهه‌ای است که کارگزاران عضو آن است و هیچ پیشنهاد دیگری هم مطرح نشده است. دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در پایان با بیان اینکه برای بیش از ۷۰ درصد کرسی‌های مجلس، نامزد اصلاح‌طلبی وجود ندارد، تاکید کرد: ما در تهران فهرستی نخواهیم داشت و درباره حمایت از ۲۰ درصد دیگر کرسی‌ها نیز شعب استانی ما در هماهنگی با جبهه اصلاحات استان خود عمل خواهند کرد.

sazandegi

«پست قبلی

پست بعدی»

پست های مرتبط

اخلاق‌مند و مردم‌دار

چند سطری در حمایت از «مسعود پزشکیان» که نجات ایران در رای…

2 جولای 2024

برای ایران

محمدطبیبیان،مسعودنیلی،موسی‌غنی‌نژاد،داودسوری و فرهادنیلی پنج اقتصاددان آزادی‌خواه از مسعودپزشکیان حمایت کردند   دلایل…

2 جولای 2024

حمایت تمام‌قد روشنفکران از پزشکیان

محمدعلی موحد، محمد مجتهدشبستری، عبدالکریم سروش، محمدمهدی جعفری محمدعلی همایون کاتوزیان و…

2 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید