رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > سیاست : هیهات من الچای دبش

هیهات من الچای دبش

محمدجواد ظریف هم که عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری است، جمعه‌شب به کاشان سفر کرد و در حسینیه چهل‌تن کاشان سخنرانی داشت. او در این سخنرانی با بیان اینکه مردم ایران اگر می‌خواهید اقلیت بر شما حاکم نشوند روز جمعه از خانه‌هایتان بیرون آمده و پای صندوق رای بیایید، گفت: ما برخلاف اقلیت پررو دنبال غوغاسالاری نیستیم و به دنبال خفه کردن صدای مخالفت هم نیستیم، دنبال این هستیم که مخالف سخن بگوید، شما به اسم شهدا و به اسم شهید سلیمانی، صدای همه مخالفانتان را خفه کرده‌اید، آیا صحبت‌های شهید سلیمانی را نشنیده‌اید که گفت، دختران بدحجاب دختران من هستند؟ آیا نشنیدید؟ چرا توی سرش باتوم زدید؟ با خون شهدا کاسبی نکنید، ما طلبی از مردم نداریم این مردم هستند که از ما طلبکار هستند، دکتر پزشکیان انسان سالمی است، شورای نگهبان، او را تایید کرده است. دکتر پزشکیان نهاده دامی و چای دبش در حسابش نیست و در حساب خانواده‌اش هم نیست.
وی فریاد زد، هیهات من الچای دبش و افزود: دوقطبی‌سازی به ضرر روند رای‌گیری است، من به دنبال دوقطبی‌سازی نیستم بلکه به دنبال فرستادن مردم پای صندوق رای هستم، رفتن مردم پای صندوق رای، قدرت مردم را افزایش می‌دهد تا بتوانند در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کنند و کسی جرأت نکند، ایران را تحریم کند. از این حرف من ناراحتید، چرا ناراحتید؟ دوست دارید که تعداد کمتری پای صندوق رای بروند؟ چرا ناراحتید؟ چرا وحشت کردید؟ ما به اقلیت احترام می‌گذاریم و توهین نمی‌کنیم، ما مثل اقلیت نیستیم که با اکثریت مردم مخالف هستند، یادتان نیست نماینده یا نانماینده کاشان که روزگار را بر من در مجلس سیاه کرده بود، گند چای دبش را درآورد؟
به گفته ظریف، اگر قرار باشد کسی صحبت کند، آنقدر دارم بگویم که شرم کنید، آقای پورمحمدی اصلاح‌طلب نیست بلکه رئیس جامعه روحانیت مبارز است و یکی از ستون‌های انقلاب، جامعه روحانیت مبارز است، روز گذشته در مناظره در مقابل جلیلی گفت که، جلیلی به من گفت، اگر تو رئیس‌جمهور بودی ما اف‌ای‌تی‌اف را می‌پذیرفتیم؛ آیا به خاطر مخالفت با روحانی این کشور را بدبخت کردید؟ شرم و حیا کنید و از این مردم خجالت بکشید، چرا با اف‌ای‌تی‌اف مخالفت کردید؟ بیایید بگویید پورمحمدی دروغ می‌گوید.
وی ادامه داد: آقای جلیلی آیا شما با آمریکایی‌ها مذاکره نکردید؟ آیا شما به جای اینکه در برابر همپای خود بنشینید در برابر معاون وزیر خارجه آمریکا ننشستید؟ آیا بد بود که من شأن کشور را چنان بالا بردم که وزیر خارجه آمریکا به ملاقات من آمد؟ آیا بد بود هر بار مذاکره می‌کردند، یک تحریم جدید و یک بیچارگی جدید بر مملکت تحمیل می‌کردند، ما هر بار مذاکره کردیم یک تحریم را برداشتیم، آیا گناه کردیم؟ آقایان با چه رویی در برابر این مردم می‌ایستند و دروغ می‌گویند؟ به مذاکره رفتن و دست خالی برگشتن خوب است؟ آیا شعار دادن و جیب مردم را خالی کردن خوب است؟
او اعتقاد دارد، شجاعت در تصمیم‌گیری و در هزینه کردن از خود درست است، شجاعت در هزینه کردن از جیب مردم درست نیست، مردم ما مستحق این هستند که ما در راه آنها قربانی شویم، مردم ما مستحق این نیستند که قربانی مطامع حزبی و سیاسی ما شوند، مردم ما شهید دادند که با گوشت ۷۰۰ هزار تومانی زندگی کنند؟ وی با بیان اینکه مردم ما مقاومت کردند در برابر تحریم که گروهی پررو بیایند و باز هم از جیب آنها خرج کنند و بگویند وضع خیلی خوب است؟ گفت: مردم ما به خاطر شعارهای شما شب گرسنه می‌خوابند. ما تنها زمانی می‌توانیم این کشور را بسازیم که در بین خود به اجماع برسیم و زمانی می‌توانیم این مملکت را آباد کنیم که از این بازی‌های سیاسی دست برداریم، تنها زمانی می‌توانیم به نسل آینده و جوانان و پیران امید دهیم که بتوانیم مثل ید واحد در مقابل این همه دشمن که کمر به زدن ما بسته‌اند بایستیم. در متن انگلیسی کتاب بنیامین نتانیاهو می‌گوید، برجام بزرگ‌ترین خطر برای اسرائیل است و روزی که برجام تصویب شد، قسم خوردم آن را نابود کنم؛ چرا شما با نتانیاهو هم‌قسم هستید؟
به گزارش انتخاب، ظریف این موضع را هم یادآور شد که دوستان خودتان در جبهه پایداری گفتند، سردار سلیمانی گفت اگر جلیلی رئیس‌جمهور شود من یک روز نمی‌مانم، آقای قالیباف اخیراً گفت که سوپرانقلابی‌ها، شهید سلیمانی را هم قبول نداشتند حالا چه کسی دروغگو است؟ دوستان من با خون شهدا بازی نکنید، شهدا با صداقت رفتند، کجایید ای شهیدان خدایی؟ آنها برای خدا کار کردند و ما تا پایان عمر وامدار شهدا و ایثارگران هستیم فقط بدانید که پزشکیان به شما قول داد که اجازه نخواهم داد، استقلالی که ثمره خون شهداست پایمال شود. پزشکیان به شما قول داد، اجازه نخواهم داد شعار نه شرقی نه غربی که شعار امام راحل است، فراموش شود. پزشکیان به شما قول داد نه شرق‌گرا و نه غرب‌گرا و نه شرق‌ستیز و نه غرب‌ستیز خواهم بود و کذالک جعلنا امتا وسطا، شهید راه میانه است و شما وقتی می‌توانید شهدا بر مردم باشید که میانه‌رو باشید.

sazandegi

پست های مرتبط

شورای شهر تهدید به استعفا کرد

اختلافات اعضای شورای شهر با “علیرضا زاکانی”، شهردار تهران شکل جدی‌تری به…

21 جولای 2024

موفقیت رئیس‌جمهور، موفقیت همه ماست

رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند:   رهنمودهای…

21 جولای 2024

لاهه علیه اسرائیل

گفت‌وگو با مهدی ذاکریان   مبنای صدور نظر مشورتی اخیر از سوی…

20 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید