رنگ‌زمینه

صفحه اصلی > سیاست : ۱۰ پرسش از قالیباف

۱۰ پرسش از قالیباف

محمد قوچانی، رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی ایران و محمدسعید احدیان، مشاور محمدباقر قالیباف، کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری یک‌شنبه، سوم خرداد ۱۴۰۳ با حضور در شبکه خبر در مناظره‌ای با عنوان «اولویت‌های رئیس‌جمهور آینده» شرکت کردند.
قوچانی در این برنامه خطاب به مشاور قالیباف که مدعی شده بود قوچانی می‌گوید اقتصاد مساله مردم نیست، گفت: آقای احدیان در رابطه با سخنان من یک دروغی گفتند. درحالی که من هرگز نگفتم اقتصاد مساله مردم نیست، بلکه گفتم اکنون مساله اقتصادی را از راه‌حل اقتصادی حل نمی‌کنند، بلکه مساله اقتصادی را با راه‌‌حل اجتماعی حل می‌کنند. وی افزود: آقای احدیان ما در سطح خیابان بین مردم حرکت می‌کنیم و این چیزها را می‌بینیم. مانند شما نیستیم که همیشه سوار بر اتومبیل‌های دولتی باشیم و نبینیم این چیزها را.
در ادامه این برنامه، قوچانی گفت: تشکر می‌کنم از آقای احدیان که آن‌ کسی که به سفارت عربستان حمله کرده است و با آقای قالیباف عکس دارد را گردن گرفتند. از شما تشکر می‌کنم که یادآوری کردید. حال آن فرد اکنون در ستاد هست یا نه‌چندان مهم نیست. این را برای ما روشن کنید که نسبت‌تان با آن آقایی که به سفارت عربستان حمله کرد چیست؟
قوچانی با بیان اینکه چرا آنقدر از آمدن ظریف عصبانی هستید؟ گفت: خب آقای ظریف انتخابات را گرم می‌کند. مگر قرار نیست مشارکت برود بالا. این میزان عصبانیت برای چیست که آقای قالیباف به اصفهان می‌رود و مستقیم آن حرف‌ها را می‌زند. آیا فکر می‌کنید که آقای ظریف یا روحانی کاندیدای ریاست‌جمهوری هستند؟ که البته ای‌کاش بودند.
قوچانی ادامه داد: می‌گویید مشارکت محصول آن دولت است؟ خب انتخاباتی که دولت آقای روحانی برگزار کرد مجلس دهم و خبرگان پنجم بود. حال این را با مجلس دوازدهم و خبرگان ششم مقایسه کنید. اصلاً می‌گوییم آقای روحانی بد. این چه ربطی به ۴۰۰ هزارتا رای آقای قالیباف دارد. قالیباف از خودش شکست خورده است. ایشان در همین تهران ۳ بار نتوانست از مردم تهران رای کسب کنند.
من به‌عنوان یک روزنامه‌نگاری که از آقای پزشکیان حمایت می‌کنم چند سوال دارم. شما رسماً در ستاد آقای قالیباف هستید و در مجلس هم دستیار ایشان بودید و می‌خواهم از شما و آقای قالیباف بپرسم:
در همه انتخابات از سال ۸۴ تا ۱۴۰۳ به‌جز ۸۸ و ۱۴۰۰، آقای قالیباف نامزد است. مگر قحط‌الرجال شده است. مگر ایشان نمی‌تواند جای دیگر خدمت کند؟ مگر ایشان رئیس مجلس نشد که به قول خودش باتری به باتری کند تا به مجلس دوازدهم راه پیدا کند.
‌آقای قالیباف در نهایتش تکنوکرات. ایشان سال ۸۴ ریشش را می‌تراشید، دکتر خلبان بود و همش هم به رئیس‌پلیسی دوران آقای خاتمی افتخار می‌کرد. اما بعداً محاسن را زیاد کردند که این قالیباف است یا آن قالیباف.
چرا از یک میلیون رای به ۴۰۰ هزار رای در مجلس رسیدید؟
چطور می‌شود که یک نفر در عرض یک هفته، نامزد ریاست دو قوه شود؟
شما که می‌گفتید در مجلس می‌رفتید آقای پزشکیان را می‌دید، آیا بدون کمک آقای پزشکیان و فراکسیون متشکل از اصلاح‌طلبان می‌توانستید رئیس مجلس شوید؟
آیا نظام سیاسی به این بی‌قراری سیاسی شما راضی است؟ آیا مجوز این کار را گرفته‌اید؟ توانستید دیدار کنید و مجوز بگیرید که برای ریاست‌جمهوری بیایید؟
فرق شما با دولت‌های رئیسی و احمدی‌نژاد چیست؟
شما رئیس‌پلیس خاتمی بودید، نظرتان درباره او چیست؟
چرا همزمان با اعلام نامزدی شما منتقدان‌تان بازداشت می‌شوند؟ (خانم صبا آذرپیک، آقای یاشار سلطانی و وحید اشتری. درباره اشتری که خیلی واضح هم بود. صبح دختر آقای قالیباف صحبت می‌کند و بحث سیسمونی را باز کرد و بعدازظهر همان روز آقای اشتری بازداشت می‌شود).
آیا اگر معلوم شود از جلیلی رای کمتری دارید انصراف می‌دهید؟ (شما پوششی هستید یا جلیلی)

sazandegi

پست های مرتبط

شورای شهر تهدید به استعفا کرد

اختلافات اعضای شورای شهر با “علیرضا زاکانی”، شهردار تهران شکل جدی‌تری به…

21 جولای 2024

موفقیت رئیس‌جمهور، موفقیت همه ماست

رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند:   رهنمودهای…

21 جولای 2024

لاهه علیه اسرائیل

گفت‌وگو با مهدی ذاکریان   مبنای صدور نظر مشورتی اخیر از سوی…

20 جولای 2024

دیدگاهتان را بنویسید